Neviditelný svět

aneb dění v nefyzických rovinách pohledem zákona příčiny a následku.


Ženské vyrovnání

Před časem, když se objevila kniha C. P. Estést Ženy, které běhaly s vlky, napadlo mě, že tato knížka skýtá ohromné možnosti pro všechny, kdo se rozhodli vrátit ženám rovnost.

Rovnost žen je rozhodně velká věc, kdokoliv si ji kdy ve svém vztahu uspořádal, nikdy toho nelitoval. Osvobozená žena je úžasná bytost.. zvlášť když pak dokáže osvobodit také svého partnera..

No a já jsem vytvořil takový pokusný.. vlastně recept či co, a ten recept se právě v tuto chvíli začíná docela osvědčovat, takže ho tu dávám k dispozici.

(Totiž, ve skutečnosti účinky překonaly veškerá má očekávání, jenže to bylo u osůbky, která si o to sama řekla. Co se ostatních týká, je to určitá cesta, a tohle povídání je tu teď jako možnost zkusit, jestli bude fungovat i pro vás. Jakože podle zkušeností, které s navrhováním takových duchovních cest mám, by v tom neměl být žádný problém.)

Kdo jste tu rovnost zkoušeli zprovoznit, asi víte, že s jejím nastolením je trochu potíž. Chce to o věcech něco vědět a i trochu cítit, a také umět se domluvit, což zase předpokládá společné termíny (a to i jejich závažnost, nejen významy), plus buď trochu empatie nebo znalost problematiky, abychom dokázali to, o čem ten druhý mluví, nějak pojmout a abychom to měli kam zařadit. A znalost problematiky je možná ještě o něco lepší, protože ta k té empatii přímo vede a lépe se vám rozlišují pravé vjemy od planých dohadů.

Když jsem pak viděl, jak mnoho pomoci představují v tomto směru Ženy, které běhaly s vlky, vytipoval jsem si ještě další tři knížky, Russelův spisek Manželství a mravnost, Trevaniny Neviditelné ženy, a Morganovic Poselství od protinožců, z nichž každá něco řeší nebo aspoň poměrně věrně popisuje, a které dohromady mají dost neskutečný potenciál osvobodit ženy.. no vlastně i muže od soudobého otroctví, od vnucených rolí našeho pohlavního rasismu.

Spojení těchto čtyř knih může v člověku navodit nebo dokonce i vyloženě vytvořit mentální, emoční, citové a i duchovní zázemí potřebné k vyrovnání ženského světa s mužským. Zázemí, ne know-how. Ty knihy vám neřeknou, co máte dělat a kam to povede, ale něco ve vás probudí, možná i spustí a dodají vám odvahu k prvním krůčkům. Heh, nakonec, od know-how je tu dirosloví :P

Čtyři knížky v heslech

Ženy, které běhaly s vlky Clarissy Pincoly Estés je mj. asi nejúplnějším soupisem všeho, o co ženy od matriarchátu přišly.

- Nemůžete vrátit ženě rovnost, dokud jí nevrátíte to, co dělá ženu ženou.. nebo abych byl přesný, co dělá ženu člověkem.

Neviditelné ženy Jacky Trevane je zase mj. soupis typů ublížení, kterých se ženám v té naší pseudo-společnosti dostává a které je dosud drží v područí systému.

- Nemůžete vrátit ženě rovnost, dokud jí nepřestanete nutit to, co ji dělá otrokem.

Manželství a mravnost Bertranda Russela je o tom, kde se vzaly ty strašné antiženské direktivy, jak se vyvíjelo jejich dodržování a kam to může vést.

- Nemůžete vrátit ženě rovnost, dokud si spolu nevyjasníte a nezrušíte mýty a nenapravíte historické křivdy.

Poselství od protinožců Marlo Morgan je o kmeni, který tu rovnost zrealizoval nejen mezi muži a ženami, ale i mezi jednotlivými lidskými činnostmi a nadáními.

- Nemůžete vrátit ženě rovnost, dokud jejímu přínosu nepřiznáte takovou váhu, aby sama sebe dokázala jako rovnou brát.

Jako doplňující četbu bych doporučil druhou knihu Marlo Morgan Poselství z věčnosti, která jde mnohem víc do hloubky a lidské poselství první knihy doplňuje poselstvím spirituálním. Právě tak si tu dovolím upozornit na prvou knihu Jacky Trevane Fatwa. Je to autorčin příběh z první ruky a řekl bych, že stojí za to.

Klíče k práci

Nejlépe asi na příkladu: Jedna milá.. řekněme kamarádka někde vyžbleptla, že jejím záměrem je zrovnoprávnit ženy. Říkám kamarádka, ale je to tak, že osobně se vůbec neznáme.. ale vím o ní, a vím kým je v neviditelných světech.. prostě v jiných dimenzích se známe docela dobře :)

Během pár týdnů tehdy obdržela CD s těmito čtyřmi (nebo šesti) knihami, teď nedávno se k tomu dostala a docela se do toho zabrala. Pokud vím, tak okolnosti předání cédéčka byly poněkud nejasné, myslím, že ani neví, na základě jakého výroku se k ní tyto knížky dostaly (a dokonce ani od koho původně jsou), takže ona ten materiál objevuje bez jakéhokoliv ovlivňování a předsudků.

To je na jednu stranu fajn, na druhou stranu toho dost zameškala, a i když se teď probouzí s velikou vehemencí, nemusí se probrat včas. A to je přitom dívka, která má potenciál vrátit ženám rovnost.. takhle, pokud dokáže zrovnoprávnit sama sebe, je veliká naděje, že to dokáže tím svým milým (a dost neodolatelným) způsobem zprostředkovat dalším. Masově..

..nojo, tahle dívčina není žádné béčko. Občas si říkám, jestli dokonce nepatří ke Slunečnímu Trojlístku, nebo čtyrlístku nebo kolik jich vlastně je (nebo teprve bude?), jelikož má některé příbuzné schopnosti a řadu slunečních vlastností, jen nevnímá přednostně srdcem, ale spíš hlavou, což u ní znamená čistě jen to, že víc přemýšlí, než by zářila.. přemýšlí čisťounce a výsledky si stejně přebírá srdíčkem.

Zmínka o ní je tu jednak proto, že se něco ve vás může napojit na její vědomí a obdržet při práci na svém zrovnoprávnění velikou mentální podporu, a částečně i jako její vodítko, kdyby se ztratila, chtěla se najít a Božská Jednota ji sem nasměrovala.. jako už se to stalo mnohým jiným, že ano? :) A ten klíč?

Klíč je v tom zrovnoprávnit sebe, a to ať jste muž, nebo žena. Když se zrovnoprávní muž, nebude mu zatěžko přiznat stejná práva své ženě. Počítejte ale s tím, že jednodušší bude zrovoprávnit ženy než muže, zvlášť pokud ta žena není ještě matkou.

Druhým klíčem je soucit.. a to i s druhými.. a kniha Neviditelné ženy, což je pár příběhů žen, které si prošly nějakým utrpením, by vám s tím mohla hodně pomoct. A zase příkladem:

Právě ona kamarádka je doslovnou citací jednoho příběhu, a nemůže se v něm nenajít. To jí pomůže cítit se sebou, a až uzná, že utrpení není nevyhnutelný stav, až jí dojde, že je potřeba mluvit, ne mlčet, může se z toho začít dostávat. Pak automaticky dokáže cítit i s druhými.

Třetím klíčem je tedy “nenechávat důležité a bolestivé věci v sobě”!, a je to ten nejdůležitější.

Způsob práce

Způsob práce je nejjednodušší na světě. Poshánět si ty knížky, prolistovat si je a začíst se tam, kde vás to zaujme. Pokud je máte v elektronické podobě, můžete to otevřít a někam sjet, přečíst si co potřebujete a zase zavřít, nebo sjet jinam nebo cokoliv chcete.

Když vás něco osloví, dovolte si to a pak se zasněte. Je velká pravděpodobnost, že se občas po přečtení nějakého kousku zasníte. A to je to.. to nejdůležitější. Dopřejte si to, i kdybyste měli usnout, a uvidíte, co se bude dít. Pokud můžu něco doporučit, zkuste to celé pozorovat.

Jde o to, abyste si pravdami z těch knih nějakým nedopatřením nenahradili pravdy své, zhroutil by se vám život. Zvlášť nebezpečné jsou v tomto ohledu Ženy, které běhaly s vlky.. bohužel nic lepšího tu není. Ohledně Estésina díla si ale můžete přečíst můj osobní rozbor, tam se dozvíte docela dobře, co a jak.

Zase jako ne že se máte bát, ale že si máte dávat pozor, a hlavně hodně snít.. ani k tomu nemusíte zavírat oči :)

Snění právě znamená, že jste se nechali oslovit, a teď si ve virtuální realitě, kde je možné všechno, zkoušíte, kam vás to či ono dovede. Máte dojem, že tento výrok vás povede k žensko-mužské rovnosti? Super, je tu třetí krok: nechte se inspirovat.. prostě ho vyzkoušejte.

A po každém pokusu se nezapomeňte zasnít a podívat se, jestli opravdu jste tam, kam jste chtěli dojít. Pokud ano, jste bohatší o funkční duchovní praktikum, pokud ne, jste bohatší o zkušenost, kudy ne. Obojí je stejně důležité, obojí je ohromně cenné.

Samozřejmě, musíte se, zvlášť ženy, naučit cítit svoje rány, musíte přestat považovat příkoří za samozřejmost a trumfovat se s druhými, kdo trpěl víc. Víte proč? Museli byste se zatvrdit, abyste na něčí příběh řekli: “To nic není, to mně se stalo … “, a to je přesný opak lidství. Používejte soucítění, a začněte s tím u sebe.

Pokročilejší metody

Pokud chcete tuto četbu využít krom popsaných účinků i ke skutečnému duchovnímu progresu.. nebo jak to říct.. pokud byste chtěli přidat tomu zrovnoprávňování ještě nějaký ten rozměr, jakože “když-už,-tak-už”, dejte si následující tipy ;)

  1. zkuste u všeho, co budete číst, zaměňovat slovo “žena” za slovo “muž”, eventuálně i naopak (a sledujte, co to s vámi udělá).
  2. pro to všechno bych jako druhou fázi zkusil nahrazovat slova “ženy” a “muži” slovem “lidi”. (Připomínám, že u Estésina díla je to nutnost!)
  3. a když si vzpomenete, mluvte ve středním rodu, ať už o sobě (já jsem udělalo), tak i o jiných.

K tomu prvnímu.. ona tahle metoda je sice dost brutální, ale je to nejrychlejší způsob, jak zjistit, že náš pohlavní rasismus nešetří vůbec nikoho, a že muži mají ta práva pošramocená stejně jako ženy, jen jiným způsobem. Nabízí se otázka, kdo tedy vlastně profituje na válce pohlaví..

Tím pádem to, co je ve skutečnosti potřeba, není ani tak zrovnoprávnit ženy jako hlavně vrátit lidem lidství, tedy ženství i mužství spojené v jedno.. vrátit všem lidem čest i důstojnost. A pište si, že celistvého člověka nikdy nenapadne zkracovat práva někomu druhému, tím méně vlastnímu partnerovi, a ta rovnost tam bude sama o sobě a bude se týkat i dětí i zvířat i všeho živého.

Ty druhé dva tipy, pokud je budete provozovat tím správným způsobem, dočkáte se nesmírné úlevy a na moment tak pocítíte, jak úžasně by se žilo (bylo) bez pohlavního rasismu. Pokud se úleva nedostaví, nic se neděje, zkuste se chvíli pozorovat a ten způsob pozměnit.

Někomu mohou fungovat jen vyřčené nahlas, někdo může mít problém myslet to (a cítit) opravdově atd. K tomu si dovolím zase připomenout zázrak zvaný vědomé snění. A to je snad už všechno.

Tak ať se daří :)


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info